Penti ile Şiddetin Başına Çorap Örelim!

Çarşamba, Şubat 27, 2013


Kendini bildi bileli sosyoloji ve psikolojiyle ilgili olan ve sonunda psikolog olarak yoluna devam eden bir Türk olarak, sosyal sorumluluk projelerini takip etmeyi ve mümkünse dahil olmayı bir insanlık görevi sayarım.

Her zaman, her koşulda eşit olmak ve yoluna mükemmel bir uyum içinde devam etmek olası değil. Kimimiz işinde dengeli, kimi eşinde, kimi sağlığında, kimi bir kaçında.. ama çoğunlukla bir tarafımız eksik. Peki ya şansı yaver gitmemiş olan insanlar, bir yerde kalakalmış kendi istekleri dışında engellenmiş insanlar? Aynı sorunu yaşamış ama üstesinden gelmiş, ayakları üzerinde durabilen, maddi manevi destek olabilecek gücü bulunan herkesin taşın altına elini koyabilmesi bir insanlık meselesi kanaatimce.

Bu konuda ünlülerin, çağrışım etkisini de kullanarak, daha geniş kitlelere dokunabildiği aşikâr. Ülkemizde üzerine düşeni layıkıyla yapabilen ve bu süreçte aracılığı en güzel şekilde yapan markalardan biri de Penti bence . Geçen yıl ki kadına şiddete son kampanyasının devamı niteliğinde bir kampanyayla karşımızda. Hem de “Şiddetin Başına Çorap Örüyoruz” kampanyasının bütün satış gelirleri ‘Hürriyet Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na aktarılacak. Ne ala 😉

Koleksiyon Seyfi Dursunoğlu, Mete Horozoğlu, Tolga Çevik, Burak Kut, Mehmet Turgut ve Bay J tarafından tasarlanmış 6 çoraptan oluşuyor..

Hepsi birbirinden güzel tasarımlar arasından benim payıma Mete Horozoğlu’nun ve Seyfi Dursunoğlu’nun tasarımları olan bu ciciler düştü..

Seyfi Dursunoğlu’nun tasarımı zımba detaylı zarif çorap;

ve bir kedi severin bakmadan geçemeyeceği Mete Horozoğlu tasarımı;

 

Bu vesileyle Aile içi Şiddete Son diyebileceğimiz bir irtibat numarasının da mevcut olduğunu hatırlatayım istiyorum..

Hürriyet Aile İçi Şiddete Son logo  Aile İçi Şiddete Son Telefon Numarası

 

Bitirmeden, internet üzerinden sipariş vermek ve siz de destek olmak isterseniz..

buradan 🙂

 

te veo.

 

 

Comments are closed.