İçimde tuhaf bir his var!

Cumartesi, Ekim 29, 2016

İçimde tuhaf bir his var, çok tuhaf! sanki içimden bir şey pıt diye çıkıverecek gibi. Bir kıpırtı, hiç tanıdık ve beklendik değil. İçimde bir minik kız var yahu, miniminnacık 🙂 hepi topu 3.600 kg an itibarıyla. Ayh hiç de anne oluyorum insanı değilim! ama sanki bütün yeni anneler  ‘anne oluyorum/oldum insanı’ da bir ben öyle değilim gibi.

Rutin kabuslar ve kaygıların yanı sıra aklımda şöyle sorular var: “acaba kedilerin kuyruğunu çeker mi?”, “en sevdiği renk ne olacak?”, “ya turuncuyu hiç sevmezse”, “komik bir kız olacak mı?”, “patlıcan sevecek mi?”, “hangi gün doğacak?”, “kendiyle eğlenebilecek mi?” ve daha uzayıp gidiyor.

Biz küçükken buralar hakikaten güvenli bir yerdi, güvensiz yerleri de biz sadece şansımızdan ‘henüz’ öğrenmemiştik. Bence Ankara dünyadaki en güvenli şehirdi. Şimdi bizim avuç içi kadar huzurumuzu, azıcık kalan güven hissimizi de alıp kaçtılar, çalıp çırptı insafsızlar! E hal böyle olunca daha da bir kaygılı oluyor insan.

 

avuç içi kadar!

 

Bana hamilesin dediler, ben inanamadım. Hala da göbeğim el verse inanamayacağım. ama komik geliyor, artık çıkışa yaklaştık diye mi bilmiyorum ama beni gıdıklıyor filan – sanırım komik bir kız olacak.

Dilerim;

Hayvanları çok sever,

Vicdanlı bir insan olur,

Kiraz ağacına tırmanıp tepesindeyken, salçalı ekmeğini keyifle yiyebilir,

Havalar ısındığında, apartman bahçesinin duvarında koşup koşup hızlanıp kafasını yukarı kaldırıp kocamaaan 2 leylak ağacının altını koklayarak geçebilir -ya da ne bileyim annesinin 6 yaşındayken bu hissettiklerinden çok daha güzellerini hissedebilir- ,

İnançlı bir kız olur,

Huzuru önce içinde bulur,

Sağlıklı bir insan olur,

Kendine ait bir mutluluk tanımı olur,

Sıcaklardan şikayet etmeden hemen önce “hanımelleri sadece sıcakta açar ama” diye durup düşünür,

ve ne bileyim işte bizi çok sever falan filan 🙂

 

Dilerim ben de dahil, isteyen herkesin istediği zamanda istedikleri gerçek olur…

 

 

 

 

 

Yorum yap