‘Fas’ın Sıvı Altını’ ya da diğer bir deyişle ‘Argan Yağı’

Pazartesi, Ağustos 6, 2012

Fas’ın sıvı altını olarak da adlandırılan argan yağı kuaförümün tavsiyesi ile tanıştığım saç bakım ürünlerinden biri. 1 sene öncesine kadar platin sarıya kadar açtırdığım saçlarımı, düğünümden önce ani bir kararla kendi rengine döndürdüm. Tabiki hemen toparlanamıyor saç, halen uçları yıpranık ve cansız. Ee haliyle mütemadiyen çeşitli bakımlar yapıyorum. Şu sıralar da argan yağının bağımlısı olmuş durumdayım 🙂 Uygulaması basit,  aynı zamanda da ucuz bir saç bakım ürünü olan argan yağı, zeytinyağının üç katı kadar e vitamini barındırıyor.

Argan yağının kullanım şekli amacına göre yıkama öncesi ve yıkama sonrası kullanım olarak ikiye ayrılıyor.

Eğer saçlarınızın kuruluğundan ve yıpranmışlığından şikayet ediyorsanız yıkama öncesinde kullanmanızda fayda var. Bunun için öncelikle argan yağını avucunuzla ısıtarak saça bol miktarda – deriye de masaj yaparak- uyguluyorsunuz. Yaklaşık 20-30 dakika kadar bekletip, yıkıyorsunuz.

Saç şekillendirme ve saç uçlarını koruma amacıyla kullanıyorsanız da saçlarınızı yıkayıp kurulamanızın ardından,  hafif nemli saça elinize ince bir şekilde yaydığınız argan yağını saçlarınıza uyguluyorsunuz.

Ben yıkama sonrasında kullanıyorum, kullanmaya başlayalı 1 ay olmasına rağmen gözle görülür bir etkisi oldu.

hair serum with argan

 

Çok yakın bir arkadaşım Morfose’un ürününü kullanıyor ve o da çok memnun. fiyatları da neredeyse aynı.

şimdilik el beso ˆˆ

Comments are closed.