Biri ‘kil maskesi’ mi dedi ?

Cumartesi, Eylül 1, 2012

Genel olarak cilt problemi çekmeyen ben, 25 yaş döngüsünü fazlasıyla hissetmiş bulunmaktayım. Yaklaşık 1 yıldır cildimde minik kızarıklıklar ve normalin üstünde bir kuruluk mevcut. Kızarıklıklar için Bioderma  Sensibio serisi ile Dalin bebe şampuanı; kuruluk için ise The Body Shop’un c vitaminli yüz spreyi ile SPF 30 yüz kremini kullanıyorum.

25 yaş döngüsüyle birlikte Dalin dışındaki ürünlere aşinalığım arttı kabul, ama bir silahım var kiiii.. O’nun yeri bende hep ayrı 🙂 ‘kil maskesi’ bana göre cilt bozuklukları söz konusuysa her derde deva ! Ben annemin yönlendirmesiyle 16 yaşımda kullanmaya başladım kil maskesini. Aktardan aldığımız kili ılık su ile harmanlayıp içine kayısı yağı damlatıp iki haftada bir kullanıyordum. Ergenlik dönemi boyunca 1 tane bile sivilce çıkarmadığım için fazla tuzu kuru olabilirim ama belki de kil maskesinin de etkisi olabilir, kim bilir ? 🙂

Şimdilerde ise düzenli olarak gittiğimiz cilt bakım uzmanı sayesinde tanıştığımız ve bana Peri hediyesi olan bu güzel ürünle cildimi parlatıyorum 🙂

Toz kili ılık suyla karıştırıp sonrasında bütün malzemeleri temizleyip kaldırmak zahmetinden kurtaran, sürümü kolay, hazır kil maskesi: natura therapy peel-off mask. Ben haftada bir defa kullanıyorum ve sonucundan çok memnun kaldım. Cildi arındırıyor ve yumuşacık yapıyor.

Zahmetli bakım ritüellerinde, bakımı tamamlayıp bitirdikten sonra, ortalığı toparlama kısmında benim gibi üst düzey üşengeçlik gösteren biriyseniz bu tarz ürünler kurtarıcınız olacaktır.

Özellikle cildiniz benim cildim gibi kupkuruysa, kil maskesi ile cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz. Bu durum el yapımı kil maskesi için de geçerli tabi ki, sadece kuru cilt yapısına sahip olanlar, biraz kayısı yağı ya da e vitamini de eklemeliler.

Haydi hanımlar uyuşukluk yok,  kalkalım ve cildimize bakalım! (ve tabi beyler de !;))

Cildimizi parlatalım ki yaş aldıkça cildimiz de aynalardan bize parıldasın değil mi ? 😉

te veo.

Comments are closed.